Dekoračná keramika

Keramika srdcom, umenie prírody v každom kúsku

Renáta Kseničová, absolventka umeleckej školy v Košiciach so zameraním na výtvarné spracovanie keramiky a porcelánu, investuje viac ako 20 rokov svojho života do keramického remesla. Momentálne sa delí o svoje bohaté skúsenosti ako lektorka hrnčiarskej dielne v Gemerskom osvetovom stredisku v Rožňave, vedúc kurzy keramiky pre deti a dospelých. Jej vášeň sa stala miestom, kde umenie a tradícia spolu tancovali, vytvárajúc krásne a jedinečné diela, ktoré nesú krásu minulosti do súčasnosti.

V tvorbe Renáty Kseničovej sa snúbia dekoračná a úžitková keramika, vytvárajúc jedinečné diela, ktoré nesú pečať originálnosti. Jej keramické brošne a iné výrobky sú prepojením rôznych techník, štýlov, tvarov a farieb, každý z nich je autentickým kúskom umenia.

Renáta vytvára svoje diela so zanietením a starostlivosťou, pričom niektoré vyrába na hrnčiarskom kruhu a zdobí ich modelovaným reliéfom. Iné získavajú osobitý šarm vďaka maľovaným engobami a dotvárané s vyrývaným dekorom. Jej šperky, zdobené zlatom, nesú jemný a elegantný nádych.

Každý kúsok sa vypaľuje v peci tri krát, čím získava trvácnu krásu a odolnosť. Táto starostlivosť o detaily a kvalita výroby zaručuje, že každý výrobok Renáty je nielen umeleckým dielom, ale aj funkčným a trvanlivým.

Renátina tvorba je prepojením s prírodou a dedičstvom predkov. Jej diela ožívajú v podobe tvarov, farieb a motívov inšpirovaných okolitým prostredím. Výrazná prítomnosť prírodnej krásy a kultúrnej hĺbky zdôrazňuje jedinečný prístup tejto talentovanej keramičky.

Kontakt na výrobcu / Predajné miesto
Renáta Kseničová
Čučmianska dlhá 82, 048 01 Rožňava
0904699637
renataksenicova@gmail.com
Naspäť do katalógu
Regionálny produkt Gemer-Malohont
MAS MALOHONT
Koordinátor regionálneho označenia
Partneri regionálneho označenia
Regionálne značky na Slovensku
Webová  stránka vytvorená
 ©2023 · Regionálny produkt Gemer-Malohont
Vyrobila
Prognessa
Foto od
Petra Foto

Regionálny produkt Gemer-Malohont

Regionálny produkt
Gemer-Malohont

DomovPredajneKontakt