Kožené výrobky a kamizoly či baranice

Srdcom remeselník

V malebnej obci Muránska Zdychava sa skrýva tvorca, ktorý s vášňou a oddanosťou obnovuje a oživuje tradičné remeslo. Jeho jméno je Rudolf Kubej a jeho ručne vyrobené výrobky nesú so sebou bohatú históriu a kultúru regiónu Gemer.

Pán Kubej začal svoju remeselnícku cestu so zničenými a poškodenými pôvodnými výrobkami z okolia Muránskej Zdychavy. Tieto vzory mu slúžia ako inšpirácia pre jeho vlastné výrobky, ktoré dýchajú nový život do tradičných foriem a motívov. Taktiež sa opiera o historické pramene a literatúru, aby zachoval autenticitu pôvodných vzorov, tvarov a motívov na jeho výrobkoch.

Jeho vášeň nekončí pri tvorbe. Pán Kubej aktívne prispieva miestnej komunite tým, že poskytuje svoje výrobky mladej generácii v obci. Tieto jedinečné kožené výrobky nájdete aj pri dedinských oslavách a tradičných podujatiach, kde prispievajú k autentickej atmosfére. Okrem toho sú využívané folklórnou skupinou “Spod kohúta”, čím pridávajú tradičný rozmer do ich vystúpení.

Surovú hovädziu kožu nakupuje od miestnych a necháva ju vypracovať s láskou k remeslu. Účasť na regionálnych trhoch mu poskytuje príležitosť stretávať sa s inými remeselníkmi, kde si vymieňa skúsenosti a podporuje spoluprácu v rámci komunity.

Rudolf Kubej je hrdý tvorca kožených výrobkov, ktoré sú ručne vyrobené z opracovanej kože. Jeho portfólio zahŕňa pánske a dámske opasky, kabelky, pastierske kapsy, peňaženky, zápästky, remene na pušky a korbáče. Tieto výrobky sú výrazné nielen pre svoju kvalitu, ale aj pre ručné zdobenie ľudovými motívmi, ktoré pridávajú osobný dotyk a autenticitu.

Kamizole a baranice, vyrobené z ovčej kožušiny a zdobené ľudovými motívmi, nesú so sebou teplo a dedinský šarm. Motívy, získané z historických zdrojov regiónu Gemer a okolia, prenášajú bohatú kultúrnu históriu do moderného sveta.

Kontakt na výrobcu / Predajné miesto
Rudolf Kubej
Muránska Zdychava 36, 050 01 Revúca
0915 720 776
maria.kubejova@gmail.com
Naspäť do katalógu
Regionálny produkt Gemer-Malohont
MAS MALOHONT
Koordinátor regionálneho označenia
Partneri regionálneho označenia
Regionálne značky na Slovensku
Webová  stránka vytvorená
 ©2023 · Regionálny produkt Gemer-Malohont
Vyrobila
Prognessa
Foto od
Petra Foto

Regionálny produkt Gemer-Malohont

Regionálny produkt
Gemer-Malohont

DomovPredajneKontakt