Med a propolis

Včelárstvo srdcom.

V srdci pohoria na Klenovskej Poľane, medzi klenovskými lazmi, sa skrýva včelársky raj, ktorý vlastní Zoran Vančík. Je to vášnivý včelár, ktorý nielenže pestuje včely ako svoje hobby, ale prináša do sveta aj rozmanité druhy medu a propolisovú tinktúru.

Zoran Vančík začal svoju cestu v roku 2013 a odvtedy sa jeho farme rozrástla rodina na 76 včelích rodín na dvoch stanovištiach. Obe lokality, zasadené v nádhernom horskom prostredí, ponúkajú pestrosť flóry s vysokým podielom rôznorodých medonosných a nektárodajných rastlín. To zabezpečuje, že med získaný z týchto oblastí je nezameniteľný v chuti a kvalite.

V roku 2013 sa včelárstvu začal venovať ako hobby, no vážne sa tomuto remeslu venoval až po absolvovaní včelárskeho kurzu v roku 2014, organizovaného Občianskym združením kRaj v Liešnici. To mu dalo pevný základ a poskytlo potrebné odborné znalosti pre úspešné chovanie včelích rodín.

Okrem rôznych druhov medu sa včelár venuje aj výrobe propolisovej tinktúry. Propolis, známy svojimi liečebnými vlastnosťami, získava z včelstiev a prenáša túto prírodnú moc do svojich výrobkov. Jeho tinktúra je špeciálnym bonusom, ktorý prináša. Vďaka rozmanitej flóre v horskom prostredí majú včely príjem potravy zabezpečený od skorej jari do neskorej jesene. Včelársky majster na Poľane nám ukazuje, že včelárstvo nie je len o produkovaní medu, ale o tvorbe umenia z prírodných zdrojov. Jeho farmu považuje za včelársky raj a jeho produkty sú nielen lahodným dobrodením, ale aj dôkazom oddanosti a vášne k tomuto nádhernému remeslu.

Kontakt na výrobcu / Predajné miesto
Zoran Vančík
SNP 73, 980 55 Klenovec
0904 185163
vancik.z@gmail.com
Naspäť do katalógu
Regionálny produkt Gemer-Malohont
MAS MALOHONT
Koordinátor regionálneho označenia
Partneri regionálneho označenia
Regionálne značky na Slovensku
Webová  stránka vytvorená
 ©2023 · Regionálny produkt Gemer-Malohont
Vyrobila
Prognessa
Foto od
Petra Foto

Regionálny produkt Gemer-Malohont

Regionálny produkt
Gemer-Malohont

DomovPredajneKontakt