Med a včelí peľ

Včelí uľ evokuje jedno veľké laboratórium

Pre Mariana Prcína z okolia Rimavskej Soboty nešlo len o podnikanie, šlo o lásku k prírode, vzťah k včelám a túžbu prinášať do sveta výnimočné včelie produkty spojené s regiónom. Od malička sa pán Prcín cítil spojený s prírodou, čo ho viedlo k včelárstvu ako životnému poslaniu.

Vždy ho priťahovali včely. Ich bzukot, vôňa, energie, i to, ako sa človek pri nich cíti. Keď je so svojimi včelami, prestáva preňho plynúť čas. Akoby sa na chvíľu stal jednou z nich a bol v ich komunite”

Svoju cestu začal s dvoma úľmi, no cesta nebola bez výziev. Začínal u miestnych včelárov, hľadal rady a učil sa zo všetkých možných zdrojov. Postupne rozšíril svoje včelie kráľovstvo na niekoľko desiatok úľov. Vo svojej vášni pokračoval aj formálnym vzdelávaním, absolvovaním včelárskeho štúdia na SOŠ pod Bánošom v Banskej Bystrici. Štúdium prehĺbilo jeho vedomosti, vďaka čomu sa môže znova posunúť o kúsok ďalej.

Značku Regionálny produkt Gemer-Malohont objavil včelár prostredníctvom regionálnych trhov, predajcov a sociálnych médií. Rozhodol sa označiť svoje produkty touto značkou, pretože sú úzko späté s včelárskou tradíciou v regióne, v ktorom žije.

V súčasnosti pan Prcín predáva jednodruhové a viacdruhové medy, a to: agátový, repkový a lipový med. Zároveň vyrába aj sušený včelí peľ, ktorý je skvelý na imunitu. 

Plány do budúcnosti obsahujú rozširovanie a skvalitňovanie ponuky včelích produktov. V pláne má začať kočovať so včelstvami, aby mohol ponúknuť zákazníkom ešte pestrejšiu ponuku jednodruhových a viacdruhových medov. S ambíciou rozšíriť svoje včelárske podnikanie plánuje pracovať aj na marketingu či e-shope. 

“Verím, že včelári sa dokážu vyrovnať s výzvami, ktoré prináša zmena klímy, choroby a iné faktory. Včelárstvo a výroba včelích produktov budú stále obľúbené u ľudí,” uzatvára včelár s nádejou v očiach.

Ako držiteľ značky Regionálny produkt Gemer-Malohont a absolvent včelárskeho štúdia sa včelár môže právom pýšiť svojím prínosom k zachovaniu včelárskej tradície a kvality slovenských medov.

Kontakt na výrobcu / Predajné miesto
BeeLaboratory, s.r.o.
Vyšná Pokoradz 20, 979 01 Rimavská Sobota
0903 521 687
prcinmarian@gmail.com
Naspäť do katalógu
Regionálny produkt Gemer-Malohont
MAS MALOHONT
Koordinátor regionálneho označenia
Partneri regionálneho označenia
Regionálne značky na Slovensku
Webová  stránka vytvorená
 ©2023 · Regionálny produkt Gemer-Malohont
Vyrobila
Prognessa
Foto od
Petra Foto

Regionálny produkt Gemer-Malohont

Regionálny produkt
Gemer-Malohont

DomovPredajneKontakt