Paličkovaná čipka

Gemerské čipky v jej rukách ozývajú sa krásou.

Na Gemeri má paličkovaná čipka dlhú tradíciu. Pri jej výrobe sa používajú nite prírodné, ako napríklad ľanové, a ako doplnok nite s kovovým efektom a korálky. Originalitu zaručujú tradičné gemerské vzory, ktoré sú jedinečné vo svete.

Paní Urbánová sa začala venovať paličkovaniu v roku 2003. Prvýkrát sa s čipkou stretla na jarmoku v Rožňave, kde ju jej nádhera ihneď oslovila. Svoju vášeň pre paličkovanie objavila až v dospelosti. Ako samouk si vytvorila valec a manžel jej pomohol s výrobou stojanu. Paličky získala od inej čipkárky a študovala dostupnú literatúru, aby sa zdokonalovala v technike a získavala vedomosti z histórie tohto tradičného remesla.

Postupne začala navštevovať klub paličkovanej čipky v Gemerskom osvetovom stredisku, kde získala potrebné skúsenosti a vypracovala sa na tvorbu rôznych výrobkov. V roku 2010 úspešne absolvovala akreditovaný kurz s celoštátnou pôsobnosťou “tradičné ľudové remeslo – paličkovanie”, čo jej umožnilo odovzdávať ďalej svoje znalosti a skúsenosti v tejto oblasti.

Kontakt na výrobcu / Predajné miesto
Anna Urbánová
J.A. Komenského 1704/6, 048 01 Rožňava
+421 915 483 912
ankaurb@centrum.sk
Naspäť do katalógu
Regionálny produkt Gemer-Malohont
MAS MALOHONT
Koordinátor regionálneho označenia
Partneri regionálneho označenia
Regionálne značky na Slovensku
Webová  stránka vytvorená
 ©2023 · Regionálny produkt Gemer-Malohont
Vyrobila
Prognessa
Foto od
Petra Foto

Regionálny produkt Gemer-Malohont

Regionálny produkt
Gemer-Malohont

DomovPredajneKontakt