Úžitková a dekoračná keramika

Mám rada výzvy v podobe nových dizajnov.

Ku keramickej tvorbe sa Daniela Bődová dostala počas svojho štúdia na Univerzite Komenského v Bratislave, kde študuje učiteľstvo výtvarnej výchovy a anglického jazyka. Počas pandémie si museli všetci hľadať alternatívne spôsoby ako realizovať rôzne časti štúdia. Tak tomu bolo aj v prípade keramiky. Vďaka rodine som sa dozvedela o pani Timei Csankovej, ktorá je tiež držiteľkou regionálnej značky a venuje sa výrobe keramiky. Aj vďaka nej si mohla dokončiť študijné povinnosti počas pandémie a priblížiť sa k remeslu.  

Záujem o keramiku v nej vzbudila hlina, ktorá ponúka mnohé možnosti spracovania. Od vytáčania na hrnčiarskom kruhu až po modelovanie či  odlievanie do sadrových foriem. Existuje nespočetne veľa možností, ako s keramikou pracovať, a čo všetko sa s ňou dá vytvoriť. Pri vytváraní nových dizajnov sa inšpiruje najmä prírodou, ktorú má okolo seba. Či už v podobe rastlín alebo rôznych živočíchov, či vzorov, ktoré v prírode pozoruje.

Vo výrobe sa zameriava na rôznorodé úžitkové predmety. Daniela má rada aj výzvy v podobe nových dizajnov, baví ju vymýšľať, ako by mohli niektoré veci fungovať lepšie alebo trocha odlišným spôsobom. To je dôvod, prečo sa v jej  repertoári tvorby nachádzajú rôznorodé typy výrobkov. Od misiek, cez čajníky, hrnčeky až po taniere či bytové doplnky a dekoračné predmety.      

Najbližším cieľom je úspešne dokončiť štúdium na vysokej škole. Daniela však po štúdiu na keramiku zanevrieť nechce, a ak sa  pošťastí, bude sa jej venovať aj naplno.

Kontakt na výrobcu / Predajné miesto
Daniela Bődová
Nová 623, 980 02 Jesenské
0944 202 142
dankabodka@gmail.com
Naspäť do katalógu
Regionálny produkt Gemer-Malohont
MAS MALOHONT
Koordinátor regionálneho označenia
Partneri regionálneho označenia
Regionálne značky na Slovensku
Webová  stránka vytvorená
 ©2023 · Regionálny produkt Gemer-Malohont
Vyrobila
Prognessa
Foto od
Petra Foto

Regionálny produkt Gemer-Malohont

Regionálny produkt
Gemer-Malohont

DomovPredajneKontakt